Головна Новини Ринок України Найбільше від змін клімату потерпає сільське господарство – дослідження

Найбільше від змін клімату потерпає сільське господарство – дослідження

За результатами соціологічного дослідження “Зміна клімату та кліматична адаптація”, найбільше від зміни клімату страждають сільське господарство, а також лісові та водні ресурси.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на AgroTimes.

Як показали результати опитування на західній Україні, жителі Рівненської та Івано-Франківської областей (85% і 83%) вважають, що найбільше від змін клімату страждає сільське господарство, хоча їх частка у загальному виробництві продукції сільського господарства у 2018 році становила 2,7% та 2,3%.

Цікаво, що 55% респондентів Івано-Франківської області вважають, що водні ресурси вичерпуються від зміни клімату, хоча влітку цього року Івано-Франківська область найбільше постраждала від паводків і підтоплення.

Так, українці відзначають, що необхідно збільшити площі зелених зон і розробити нові правила та методики озеленення населених пунктів, крім того, варто реконструювати старі каналізаційні системи, збудувати нові стоки та резервуари для збирання дощової води.

Також місцеве населення вважає, що держава повинна здійснювати контроль розорювання земель та осушення боліт місцевими фермерами, збільшити штрафи за порушення природоохоронного законодавства, ввести моніторинг викидів і зобов’язати підприємства скорочувати викиди парникових газів. Більше половини українців вимагають від держави ефективного управління лісами.