Головна Новини Ринок України Президент підписав закон про внутрішній водний транспорт

Президент підписав закон про внутрішній водний транспорт

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон “Про внутрішній водний транспорт” № 1054-ІХ, який парламент ухвалив третього грудня 2020 року. Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на інформацію офісу глави держави.

Документ визначає правові, економічні та організаційні засади діяльності внутрішнього водного транспорту. Зокрема, закон урегульовує відносини в галузі судноплавства на внутрішніх водних шляхах України. Зокрема, встановлюються умови роботи внутрішнього водного транспорту, використання внутрішніх водних шляхів та їхніх берегових смуг для судноплавства. Унормовується питання майна, що затонуло на внутрішніх водних шляхах, відповідальності судновласників за порушення законодавства про внутрішній водний транспорт тощо.

Також закон імплементує основні вимоги директив та регламентів Європейського Союзу згідно з Угодою про асоціацію з ЄС.

“В Україні лише 1% вантажних перевезень здійснювався річками, хоча це найдешевший і найбільш екологічний спосіб доставки вантажів у світі. Після набрання чинності цим законом у нашій державі з’явиться конкурентний ринок річкових перевезень вантажів. За підрахунками Міністерства інфраструктури, це дасть змогу збільшити вантажопотік до 30 млн. тонн на рік та створити економічний ефект для держави в обсязі близько 13-16 млрд. грн. щороку. Крім того, збільшення вантажних перевезень річкою допоможе вберегти від руйнування автошляхи та заощадити державні кошти на ремонті дорожнього покриття”, – зазначили в офісі президента.