Головна Економіка і аграрна політика Аграрії отримають державну підтримку на зрошувальну техніку вітчизняного виробництва

Аграрії отримають державну підтримку на зрошувальну техніку вітчизняного виробництва

26 січня уряд підтримав проєкт постанови «Про внесення змін Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі».

Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства України  Роман Лещенко на свої Facebook сторінці, передає «ПроАгро Груп».

Державна підтримка у розмірі до 25% вартості витрат (без ПДВ) надаватиметься сільгоспвиробникам, які використовують техніку та обладнання вітчизняного виробництва, або закуплену у вітчизняних виробників, та провадять сільськогосподарську діяльність із застосуванням гідротехнічної меліорації. Це рішення підтримає вітчизняне машинобудування для агропромислового комплексу, що в свою чергу забезпечить розвиток зрошуваного землеробства в умовах змін клімату.

Роман Лещенко наголосив, що уряд діє відразу за кількома напрямами підтримки та стимулювання розвитку сільського господарства України.

«Розвиток зрошуваного землеробства та підтримка аграріїв, які працюють на меліорованих землях, наразі є основним пріоритетом Мінагрополітики. По-перше, це сприяння аграріям, які її використовують вітчизняну техніку та обладнання для зрошення. Також, максимальна підтримка аграріїв у їх бажанні реконструювати наявні та/або будувати нові зрошувальні системи та розширенні обсягів зрошувальних земель. Крім того, працюємо в напрямі подальшого збільшення виробництва сільськогоподарських культур та забезпечення продовольчої безпеки нашої держави в умовах змін клімату», – зазначив міністр.

Він закликав Верховну Раду підтримати законопроєкт № 5202-д, яким буде створено умови для функціонування в Україні об’єднань водокористувачів з передачею їм об’єктів меліоративних систем нижчого рівня.