Головна Рослинництво Зернові Цьогорічний врожай гречки перевищив очікування

Цьогорічний врожай гречки перевищив очікування

Аграрії вже намолотили 107 тисяч тонн гречаного зерна при загальному прогнозі в 100 тисяч тонн. Причому, це показник на рівні 94 %, оскільки збирання завершили лише 15 областей.

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, передає «ПроАгро Груп».

«Цей рік багатий на рекорди зі збирання агрокультур. Маємо найбільший врожай гречки за останні декілька років. Два місяці тому наші прогнози були на рівні 100 тисяч тонн. І ось вже сьогодні, будучи на фінішній прямій, але ще її не перетнувши, аграрії намолотили 107 тисяч тонн гречаного зерна. Це показник на рівні 94%, оскільки збирання завершили лише 15 областей. Тож наші оновлені прогнози становлять понад 110 тисяч тонн. Найвища урожайність зафіксована наразі по Вінницькій області – 15,9 ц/га», – розповів Роман Лещенко.

В міністерстві зазначили, що завдяки програмі державної підтримки виробництва гречки аграрії отримують до 5 тис. гривень субсидії на один гектар оброблюваних угідь під культурою.  Зазначена програма ініційована Мінагрополітики в цьому році та вже показує дієві та ефективні результати імпортозаміщення.

Роман Лещенко також нагадав, що в 2021 році на підтримку виробників гречки було виділено 50 млн. грн. Мінагрополітики планує й надалі підтримувати вітчизняних аграріїв та продовжити вказану програму й у наступному році.

«Тих, хто спекулює на темі продовольчої безпеки та залякує українців, закликаю дивитися на конкретні цифри: зерном та гречкою українці забезпечені сповна», – резюмував Роман Лещенко.

У серпні Кабмін ухвалив порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь. Він передбачає надання субсидій на безповоротній основі у розрахунку на один гектар оброблюваних угідь, на яких вирощувалися гречка, жито, просо та овес (за виключенням післяукісних культур) у розмірі до 5000 гривень на один гектар, але не більше ніж на 300 гектарів оброблюваних угідь одним отримувачем.

Перегляди: 0