Головна Економіка і аграрна політика Асоціація свинарів просить розібратись з сірим імпортом м’ясної продукції

Асоціація свинарів просить розібратись з сірим імпортом м’ясної продукції

Асоціація «Свинарі України» спільно з Всеукраїнською асоціацією імпортерів м’яса та м’ясопродукції звернулись до голови Державної митниці з проханням, приділити особливу увагу розслідуванню низки поставок до України м’ясної продукції через Волинську митницю за підробленими документами, що містили неправдиві відомості щодо країни походження та вартості товару з метою зменшення платежів при розмитненні продукції. Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на  інформацію АСУ.

В асоціації зазначають, що обвал цін на свинину в країнах ЄС через профіцитність та послаблення торгівлі з Китаєм відродив «сірі» імпортні схеми. Працівники Волинської митниці не допустили низку поставок продукції за підробними документами, що містили неправдиві відомості щодо країни походження та вартості товару.

Завезення м’ясної сировини із заниженою митною вартістю приносить прямі збитки державі не тільки через зменшення відрахувань при розмитненні та подальшій реалізації, а й «відтерміновані». Зокрема, поява дешевої м’ясної сировини тисне на ціни реалізації як законно завезеної імпортної продукції, так і відповідної вітчизняної, що знижує сплату ПДВ від відповідних операцій.

«Свинарську спільноту наразі найбільше бентежать не безпосередні втрати, які несе економіка «тут і зараз», а можливі катастрофічні наслідки відповідних ситуацій. Так, факт підробки ветеринарних сертифікатів при завезенні продукції, в тому числі з АЧС-позитивних країн ЄС, торгівля продукцією свинарства з якими заборонена, викликає особливе занепокоєння. Тим більш, у 2015-2019 рр. ми були свідками подібного. Оскільки в такій ситуації на поміркованість дій з боку усіх операторів ринку сподіватися даремно, залишається розраховувати лише на пильність працівників митної служби та спеціалістів ДПСС у боротьбі з незаконними «оборудками», — зазначила керівник аналітичного відділу Асоціації «Свинарі України» Олександра Бондарська.

Перегляди: 0