Головна Економіка і аграрна політика Через блокаду кордону держбюджет втратив 9,3 млрд. гривень

Через блокаду кордону держбюджет втратив 9,3 млрд. гривень

Внаслідок блокади чотирьох пунктів пропуску на українсько-польському кордоні експорт товарів знизився на 40%, а державний бюджет України втратив 9,3 мільярда гривень через недонадходження митних платежів.

Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» заявив голова Комітету Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на «Суспільне».

«Безперечно, це потужний удар по нашій економіці та по нашому експорту. Ми маємо на 40% зменшення експорту через відповідні сухопутні пункти пропуску. Маємо заяву від перевізників про втрати у 400 млн. євро тільки за перші два тижні цієї блокади. А якщо говорити про бюджет, то за результатами листопада можемо чітко визначити, що бюджет втратив 9,3 млрд. гривень від недонадходження митних платежів. Це величезні гроші, які недоотримала армія і які конче нам сьогодні потрібні», — сказав Гетманцев.

Він додав, що на сьогодні також є недовиконання плану з митниці на 19%, хоча у жовтні було перевиконання.За словами Гетманцева, уряди країн, перевізники яких блокують кордон, не повинні очікувати, поки ситуація стане критичною.

«Вони повинні зрозуміти, що ця ситуація б’є по них. Послаблюючи Україну, вони зміцнюють нашого спільного противника і призводять до того, щоб він потужніше вдарив по їхніх же економіках. Зважаючи на те, що блокуванням займаються маргінальні політичні сили, які точно не представляють більшість у цих країнах, переконаний у тому, що на цьому тлі не треба гратися в політику, а треба виконувати європейський закон, який дозволяє вільний рух транспортних засобів по території ЄС», – сказав Гетманцев.

6 листопада, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску «Краківець-Корчова», «Ягодин-Дорогуськ» та «Рава-Руська-Хребене». Згодом до них додався пункт пропуск «Медика-Шегині».

Перегляди: 37