Головна Інші ринки Через війну промисловий вилов риби впав на понад 70%

Через війну промисловий вилов риби впав на понад 70%

У зв’язку зі збройною агресією рф промисловий вилов у водоймах країни впав на понад 70% у порівнянні з минулим роком, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Міністерства аграрної політики та продовольства.

Також одним з факторів такого різкого падіння є заборона обласними військовими адміністраціями, прикордонниками, підрозділами ЗСУ промислового лову на окремих ділянках водних об’єктів. Зокрема, на значній території України заборонено навігацію риболовних суден та, відповідно, вилову водних біоресурсів.

Так, повністю заборонено промисловий вилов водних біоресурсів у Дніпропетровській, Запорізькій та Херсонській областях. Крім того, часткова заборона діє у Київській, Одеській та Миколаївській областях.

Держрибагентство спільно з Мінагрополітики активно працюють над питаннями можливого збільшення обсягів промислового вилову риби.

«Повноцінне функціонування економіки нашої країни та вирішення питань продовольчої безпеки залежить від своєчасного наповнення внутрішнього ринку продукцією власного виробництва, зокрема рибою. Необхідне прийняття оптимального рішення з урахуванням поєднання безпекових та економічних аспектів», – зазначив заступник міністра агрополітики Віталій Головня.

Перегляди: 2