Головна Рослинництво Зернові Черга вагонів із зерном на західних переходах за місяць збільшилась вдвічі

Черга вагонів із зерном на західних переходах за місяць збільшилась вдвічі

За даними АТ «Укрзалізниця», черга з навантажених вагонів із зерном станом на 17 листопада 2022 року в напрямку західних залізничних прикордонних переходів досягла 7047 вагонів, що більше ніж у два рази перевищує показники минулого місяця – на 10 жовтня 2022 року було 3220 вагонів.

Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Українського клубу аграрного бізнесу.

Загальна ж черга вагонів з усіма видами вантажів в напрямку західного кордону  зросла за вказаний період з 14,6 тис. вагонів до 19,3 тис. вагонів. Розрахункове очікування по деяких переходах вже становить від 30 до 69 діб.

11 листопада 2022 року АТ «Укрзалізниця» припинила дію механізму обмеження навантаження вагонів з експортними вантажами відповідно до пропускної здатності прикордонних переходів та іноземних перевізників. Цей механізм  діяв з липня цього року та дав змогу врегулювати хаотичне накопичення черг,  котрі сягали 42 тисяч вагонів, підвищити ефективність перевезень та стабілізувати вартість логістики.

За словами Романа Сластьона, генерального директора УКАБ, відсутність регулювання навантаження дуже швидко призведе до надмірного накопичення черг, очікування по кілька місяців доставки вантажів та їх псування в дорозі, дефіциту порожніх вагонів і падіння ефективності залізничних перевезень.

Перегляди: 2