Головна Новини Ринок України Цього року аграрії планують більше посіяти сої та цукрового буряка

Цього року аграрії планують більше посіяти сої та цукрового буряка

У 2024 році прогнозується збільшення площ під сою та цукровий буряк і зменшення під кукурудзу. Такі результати опитування щодо планів та підготовки сільгоспвиробників до проведення посівної кампанії ярих під урожай-2024, проведеного Міністерством аграрної політики та продовольства України, передає «ПроАгро Груп».

Зокрема, 70% опитаних зазначили, що планують  збільшення посівної площі під  сою. Загалом на 21% у порівнянні з 2023 роком.

Також пріоритетними залишаються зернобобові, посівні площі під якими збільшаться на 11%, та ярий ячмінь – на 7%. Зростання інтересу до ячменю може бути пов’язаним з розширенням географії морських відвантажень. Посіви ярої пшениці зростуть на 2%.

Крім того, аграрії зацікавлені у вирощуванні ярого ріпаку. Частина виробників планує посіяти ріпак вперше. Загалом посівні площі під цю культуру збільшаться на 24%.  

Щодо цукрового буряку – 60% тих, хто сіяв культуру минулого сезону, збираються несуттєво розширювати площі – в цілому по Україні на 17%.

При цьому посівні площі під кукурудзу зменшаться  на 9%. Також потенційно можуть зазнати скорочення площі під соняшником. Але станом на сьогодні більшість аграріїв ще не прийняли кінцеве рішення щодо площ посіву цієї культури.

У цілому в  2024 році посівні площі під ярими культурами можуть скоротитися на 0,5 млн. га або на 3,7% порівняно з минулим сезоном.

Перегляди: 27