Головна Бджолярство Цього року Україна суттєво скоротила експорт меду

Цього року Україна суттєво скоротила експорт меду

Експорт українського меду за січень-жовтень 2021 року склав лише 40,9 тис. тонн, тоді як минулого року він сягнув рекордної цифри — понад 80 тис. тонн.

Про це  розповів співвласник ТМ «Знатний Мед» Валерій Курейко, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на Kurkul.com

За його словами, найбільше меду вітчизняні аграрії експортують до країн ЄС, при цьому, найбільші обсяги експорту до Польщі та Німеччини. До десятки найбільших країн, куди експортується український мед, входять  також США та Японія. 

«За підсумками 2021 року експорт може скласти близько 50 тис. тонн, що складає трохи більше ніж 60% від показника попереднього року. Скорочення медозборів у багатьох країнах Європи, продовження пандемії та підвищений попит на натуральний мед мали б призвести до збільшення експорту, але на практиці цього не сталося», — розповів бджоляр.

Він додав, що попри збільшення вартості експортованого меду (з $1,8 у 2019 р. до $2,37 у 2021 р.), пріоритетом для бджолярів — безпосередніх виробників меду — став внутрішній ринок. 

«Однією з основних причин скорочення експорту у 2021 році є підвищення цін та збільшення попиту на внутрішньому ринку України. У цій ситуації багато пасічників почали продавати мед внутрішньому споживачу. В результаті, внутрішнє споживання меду збільшилося і перевищило обсяги експорту», — вважає Валерій Курейко. 

Перегляди: 5