Головна Економіка і аграрна політика Депутати проголосували за законопроєкт щодо стимулювання фермерства

Депутати проголосували за законопроєкт щодо стимулювання фермерства

95

19 лютого на засіданні Верховної Ради України 291 народний депутат підтримав законопроєкт №4046 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо стимулювання діяльності фермерських господарств». Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

«Реалізація цього законопроєкту дасть можливість фермерським господарствам активніше брати участь у державних програмах підтримки та отримати доступ до кредитних ресурсів. Водночас, законопроєкт відкриває можливість запровадження окремих програм підтримки фермерам до 35 років. Також документ врегульовує склад земельних ділянок фермерських господарств та інші важливі для розвитку фермерства питання», – прокоментував міністр Ігор Петрашко.

Зокрема, законопроєкт передбачає:

● унормувати склад земельних ділянок фермерських господарств, в користуванні яких знаходяться земельні ділянки, передані їм на підставі Державних актів на право постійного користування;

● розширити коло отримувачів державної підтримки через Укрдержфонд, закріпивши статус сімейних фермерських господарств, як отримувачів такої підтримки;

● запровадити державну підтримку фермерському господарству, голова якого має вік до 35 років (включно).

В Мінекономіки зазначають, що прийняття проєкту закону сприятиме рівноправному доступу усіх фермерських господарств до програм державної підтримки, в тому числі через Укрдержфонд;  реалізації та підтримки підприємницьких ініціатив «молодих фермерів», тобто сільської молоді, яка виявила бажання займатися сільськогосподарською діяльністю; збільшенню зайнятості на селі та створенню нових робочих місць в сільській місцевості.