Головна Рослинництво Зернові Держмитниця відхрещується від зловживань на «зерновому коридорі»

Держмитниця відхрещується від зловживань на «зерновому коридорі»

Виконувач обов’язків голови Державної митної служби України В’ячеслав Демченко назвав «недержавницьким піаром на пустому місці» заяви Служби безпеки України про викриття схеми із розкрадання коштів на експорті українського зерна, повідомляє «ПроАгро Груп».

Відповідну заяву він оприлюднив у своїй колонці на сайті видання «Інтерфакс-Україна».

На обвинувачення СБУ, що службовці Держмитслужби проігнорували інформацію щодо операцій ризикових суб’єктів господарської діяльності, яка надавалася в листах Бюро економічної безпеки та Державної податкової служби України, і продовжили митне оформлення товарів ризикових підприємств він відповів, що з метою підвищення комунікації між державними органами, сприяння ефективної та прозорої роботи «зернової ініціативи» Держмитслужба щоденно інформує прикордонників про подання до оформлення зернових товарів.

Співробітники БЕБ також отримують інформацію щодо таких підприємств. Відтак прикордонники аналізують інформацію щодо компаній, які планують експорт зернових, вносять їх до переліку ризикових, а потім передають інформацію БЕБ. Під час реалізації усіх вищезазначених дій податківці мають можливість зупинити реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Щодо заяви про те, що підприємці скуповували зернові у приватних фермерів, сільгосппідприємств та великих агрохолдингів й надалі продукцію перепродавали через декілька компаній з ознаками ризиковості та після цього відправляли на експорт то, за словами В’ячеслава Демченка, митниця не має повноважень на відстеження ланцюга «фермер-експортер». Тобто Держмитслужба не контролює походження зернової продукції та сплату податків і зборів, які адмініструються під час вирощування зернової продукції та її перепродажу на внутрішньому ринку України.

Також В’ячеслав Демченко заявив, що зернові культури не входять до переліку товарів, з яких нараховується вивізне (експортне) мито тож заяви СБУ про те, що через дії митників державі нанесені збитки у 5,2 мільярда гривень – безпідставні.  

«Хочеться вірити, що такий недержавницький піар на пустому місці не є власним визнанням неспроможності правоохоронців показувати реальні результати роботи», – зазначив він.

Раніше повідомлялося, що на Одещині правоохоронці викрили масштабну схему поборів з боку посадових осіб обласного управління Держпродспоживслужби, які брали хабарі від суб’єктів господарської діяльності за можливість експорту агропродукції «зерновим коридором».

Перегляди: 2