Головна Новини Держпродспоживслужба розширила акредитацію 12 лабораторій

Держпродспоживслужба розширила акредитацію 12 лабораторій

Минулого році відбулось розширення існуючих сфер акредитації відповідно до вимог міжнародного стандарту ДСТУ ISO/IEC 17025:2019 «Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій»  у 12 фітосанітарних лабораторіях, діяльність яких координується Держпродспоживслужбою. Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію відомства.

Лабораторії розширили сфери акредитації щодо видів фітосанітарної експертизи, ідентифікації карантинних організмів, а також визначення показників якості насіння та зерна сільськогосподарських культур.

«Сьогодні ми працюємо не лише над розширенням переліку послуг, що надаються нашими фітосанітарними лабораторіями, але й над їх оптимізацією та діджиталізацією. Приємно, що наші державні фітосанітарні лабораторії не поступаються за багатьма показниками провідним європейським лабораторіям і, за більшістю показників, перевершують приватні лабораторії», – зазначила голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.

В ДПСС зауважили, що розширення сфер акредитації надає державним фітосанітарним лабораторіям нові можливості на внутрішньому ринку та підвищує їх рівень серед замовників з інших країн. Адже акредитація лабораторії – це підтвердження її відповідності вимогам міжнародного стандарту, а сфера акредитації свідчить про її діагностичні спроможності та кваліфікацію персоналу.

Станом на сьогодні 24 обласні фітосанітарні лабораторії та 2 контрольно-токсикологічні лабораторії акредитовані за міжнародним стандартом. ». У 2022 році робота з розширення сфер акредитації триматиме.