Головна Ринок України Експорт/імпорт Динаміка роботи «зернового коридору» залишається критично низькою

Динаміка роботи «зернового коридору» залишається критично низькою

 «Зерновий коридор» працює, але його роботу не можна назвати повноцінною. За 43-ій тиждень роботи цього каналу експорту з 22 по 28 травня 2023 року з портів «великої Одеси» було відвантажено лише 4 судна (як і тиждень тому), а інспекцію на вхід пройшло 15 суден.

З такими показниками експортувати надлишки продукції, що знаходяться на території України, до початку надходження нового врожаю буде надзвичайно складно. Російська сторона продовжує гальмувати роботу цього каналу експорту, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію УКАБ.

За 43-ій тиждень роботи «зернового коридору» з 22 по 28 травня 2023 року через морські порти Одеської області було експортовано 210,5 тис. тонн агропромислової продукції, що на 78% більше відвантажень цим каналом, ніж тиждень тому. Приріст є, однак це мінімальні відвантаження в порівнянні з потенціалом цього каналу експорту.

Найбільші обсяги експорту протягом 43-го тижня роботи «зернового коридору» становили кукурудза (91% експорту за цей період) і ячмінь (9%).

Українська продукція попрямувала в країни Азії (Китай), Європи (Іспанія) та Африки (Єгипет).

Всього з початку роботи «зернового коридору» з 1 серпня 2022 року по 28 травня 2023 року вдалося експортувати 30,5 млн. тонн продукції АПК.

Перегляди: 4