Головна Логістика Фермери вимагають зміни правил перевезення габаритної техніки й міндобрив

Фермери вимагають зміни правил перевезення габаритної техніки й міндобрив

Всеукраїнський конгрес фермерів звернувся до Кабінету міністрів, щоб напрацювати зміни в законодавстві щодо перевезення великогабаритної сільськогосподарської техніки та мінеральних добрив фермерськими господарствами для власних потреб. Адже з початком весняно-польових робіт аграрії знову зіштовхнулися з невирішеними раніше проблемами: правила супроводу при перевезенні великогабаритної сільгосптехніки й селітри.

Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію ВКФ.

Зазначається, що торік влада вже дослухалась до вимог фермерів і дозволила без спеціального дозволу перевозити агротехніку до 3,75 метра. Якщо ж вона більша – потрібен дозвіл Нацполіції. Крім того, рух техніки завширшки понад 2,6 метра повинен супроводжуватися машиною супроводу з оранжевим маячком. Але минулорічні зміни не враховують, що сучасні зразки сільгосптехніки можуть перевищувати дозволені 3,75 метра. Наприклад, сівалки можуть сягати від 4,5 метрів в ширину. Конгрес вважає ухвалені обмеження недоцільними, коли йдеться про рух сільськогосподарської техніки дорогами сіл та селищ.

«Перевезення селітри, хоча є сезонним, але потребує спеціальної ліцензії та інших дозволів. Вони не мають жодного сенсу, зате створюють фермерам зайвий клопіт. Для убезпечення учасників дорожнього руху та громадян при перевезенні аміачної селітри доцільно встановити певні вимоги, без дозволів і бюрократичної тяганини», – зауважили у громадському об’єднанні.

Тому ВКФ вимагає скасувати законодавчо ці обмеження і з відповідним листом звернувся до міністерств агрополітики, інфраструктури та внутрішніх справ.