Головна Війна проти України Господарства Харківщини зібрали понад 800 тис. тонн зерна нового врожаю

Господарства Харківщини зібрали понад 800 тис. тонн зерна нового врожаю

На сьогодні в Харківській області зібрано ранні зернові та зернобобові культури з 67% площ. Такі дані надали в департаменті агропромислового розвитку ХОВА, передає «ПроАгро Груп».

«Ранні зернові та зернобобові культури зібрано на площі 234,2 тис. га (67%), намолочено 836,7 тис. тонн зерна при середній урожайності 35,7 ц/га», – повідомили в департаменті.

Загалом по області лідерами зі збирання ранніх зернових та зернобобових культур є аграрії Лозівського району, які намолотили 202 тис. тонн зерна та зібрали 92% площ (59 тис. га) при середній врожайності 34,2 ц/га. А найвища врожайність – в Богодухівському районі – 43,9 ц/га, зібрали 57% площ (32 тис. га) та намолотили 142 тис. тонн зерна.

Аграрії Харківської області внаслідок воєнних дій зазнають великих втрат. Уже постраждало 32 сільськогосподарські підприємства.

«Великої шкоди зазнають землі сільгосппризначення в основному від таких пошкоджень: мінне забруднення та пряме фізичне пошкодження. Пошкоджено 86,4 тис. га – це господарства Богодухівського, Харківського та Чугуївського районів», – зазначили в агродепартаменті.

Від початку війни фактично пошкоджено та зруйновано 187 одиниць сільськогосподарської техніки та обладнання.

Перегляди: 2