Антимонопольний комітет України оштрафував групу компаній, пов’язаних із Roshen Europe B.V., на 283 млн. гривень за зловживання монопольним становищем. Про це повідомила прес-служба АМКУ, передає «ПроАгро Груп».
Штраф винесено за два порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем на загальнодержавному ринку первинної реалізації патоки крохмальної кукурудзяної та глюкозних сиропів. Зокрема зазначається, що у 2018-2020 роках група компаній у складі «Дніпровського КПК», «Інтеркорна» та «Інтестарч Україна» була єдиним виробником патоки в Україні та найбільшим і найпотужнішим учасником ринку.
«Група встановлювала свої умови продажу товарів на внутрішньому ринку, підтримувала непрозору та безсистемну цінову політику з власними контрагентами, здійснювала політику направлену на підтримання власного монопольного становища», – зазначили в АМКУ.
Крім того, в комітеті вказали,що Roshen міг отримувати істотні конкурентні переваги за рахунок «ефекту масштабу», оскільки має замкнений цикл виробництва товарів – від вирощування кукурудзи до виробництва кондитерських виробів.
Своєю чергою, в Roshen, назвали санкції АМКУ безпідставним й спрямованими винятково на переслідування кінцевого бенефіціара – Петра Порошенка.
«Не випадково це рішення регулятора цілком збігається у часі з новою політично мотивованою атакою правоохоронної системи на п’ятого президента України», – йдеться у заяві групи.
У компаніях зазначили, що Антимонопольний комітет допустив низку порушень, зокрема:
- неправильно визначив ринок та викривив положення товариств на ньому;
- не дослідив взаємозамінність патоки крохмальної кукурудзяної із іншими видами патоки та зосередив свою увагу лише на продукції товариств;
- безпідставно залучив ПрАТ «Дніпровський КПК» та ПрАТ «Інтеркорн» як відповідачів, застосувавши до них «незаконний та абсурдно великий штраф»;
- позбавив товариства права представити регулятору свою позицію у справі;
- не повідомив про дату, час та місце розгляду справи.
Крім того, в Roshen підкреслили, що рішення регулятора негативно вплине на інвестиційний клімат України та продемонструє міжнародним інвесторам, що «вести бізнес в Україні небезпечно та вкрай ризиковано». Компанії зазначили, що будуть оскаржувати рішення Антимонопольного комітету України.