Головна Новини Ринок України МХП розширюватиме площі під технологією strip-till

МХП розширюватиме площі під технологією strip-till

МХП має намір розширювати площі під strip-till. Наразі в агрохолдингу вже близько 7 тис. гектарів обробляється за цією технологією.

Як передає «ПроАгро Груп», про це розповів керівник агрономічного відділу агроіндустріального холдингу МХП Віктор Марценюк в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer.

Пожнивні рештки тут подрібнюють, а обробіток дисковими боронами замінюють на обробіток агрегатами вертикального типу, щоб не замішувати їх у ґрунт, а лишати на поверхні поля, чим зменшують ерозію й покращують структуру ґрунту.

Важливо, що такий тип обробітку в посушливих регіонах на піщаних ґрунтах дає змогу нагромадити й зберегти вологу. А в регіонах, для яких характерне перезволоження, запобігає водній ерозії.

«Наприклад, у Хмельницькій області ми перейшли на strip-till якраз через надлишок вологи. Коли на горбистій місцевості за годину випадало 50 мм дощу, наші посіви просто змивалися. А тепер такої проблеми немає. Надалі також плануємо розширювати площі під цією технологією», – зазначив Віктор Марценюк.

Перегляди: 9