Головна Економіка і аграрна політика Мінагрополітики лобіюватиме підвищення держпідтримки агросектору до 1% ВВП

Мінагрополітики лобіюватиме підвищення держпідтримки агросектору до 1% ВВП

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко заявив, що лобіюватиме питання щодо підвищення підтримки агросектору до 1% ВВП країни, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на Інформаційно-аналітичний портал АПК.

«Я вважаю, що 4,5 млрд. грн. – це не той рівень державної підтримки, якої заслуговує аграрна країна. Агропромисловість формує в державі 50% валютної виручки й 20% ВВП, тому ми лобіюватимемо питання зі збільшення державної підтримки агросектору в розмірі не менше 1% ВВП країни», – сказав міністр.

Роман Лещенко зазначив, що до запуску ринку землі залишилися лічені тижні і всі необхідні підзаконні акти будуть ухвалені найближчим часом.

«Хочу запевнити, що нічого катастрофічного 1 липня не відбудеться. Країна як жила й працювала, так і житиме, і працюватиме. Єдине, що зміниться –  легітимне право громад володіти, розпоряджатися та користуватися своєю землею», – підкреслив Роман Лещенко.

Він додав, що одна з найбільш гострих тем – відновлення справедливості та повернення землі, яка була виведена з державної у приватну власність.

«Визначальним стоїть питання легітимізації земель, які були оформлені в різний спосіб: через квазідоговори, міни і дарування, спадкові договори та емфітевзис. Ми розуміємо, що перший піврічний відрізок часу це буде напрацювання правозастосовчої практики – нотаріальної, законодавчої. Необхідно налагодити в правовому полі взаємовідносини між особою, яка відчужила своє речове право на землю новому власнику. І, щоб новий власник зміг привести у відповідність це право й отримати документ про володіння землею. Ось це буде ключовим питанням у регулюванні», – зазначив міністр.