![XAG XP2020](https://proagro.com.ua/wp-content/uploads/2021/06/xag-xp2020.jpg)
Компанія DroneUA взяла участь у Grain Storage Forum Elevator 2021 – найбільшому заході на ринку зберігання, переробки, трейдингу й логістики зерна в Україні, який відбувся 25 травня в Event Hall Obolon у Києві.
У рамках форуму вперше для українських аграріїв було представлено безпілотні технології XAG – виробника агродронів №1 у світі. Учасники заходу особисто познайомилися з найпродуктивнішими дронами-обприскувачами XAG XP2020, ефективність яких уже неодноразово підтверджувалася під час роботи в полях.
Фурор серед аграріїв викликала практична демонстрація роботизованої машинки XAG R150, яка здатна не лише обприскувати дерева, а й косити та перевозити вантажі.
Справжнім сюрпризом для учасників заходу стало відеозвернення співзасновника компанії XAG Джастіна Гонга, який відкрив круглий стіл, присвячений впровадженню новітніх технологій зернового ринку.
![](https://proagro.com.ua/wp-content/uploads/2021/06/jastin-gong.jpg)
«Ми вважаємо, що інноваційні технології можуть бути ключем до розв’язання проблем. У найближчому майбутньому повторювана й нудна робота перейде до сільськогосподарських роботів. Штучний інтелект допомагатиме фермерам приймати будь-які рішення. Клієнти та виробники будуть пов’язані цифровою інфраструктурою. Ми готові робити ці зміни та з нетерпінням чекаємо на те, щоб об‘єднатися з вами заради спільної місії», – висловив пан Гонг своє бачення щодо співпраці з представниками української агросфери.
Також під час форуму DroneUA презентувала миттєвий сканер для аналізу ґрунту AgroCares, який дає змогу визначати родючість ґрунту безпосередньо на полі в режимі реального часу. Крім цього, було представлено технології ProGrunt – найсучаснішої лабораторії в Україні для аналізу ґрунту з результатами всього за 48 годин.
На форумі співзасновник DroneUA Валерій Яковенко обговорив з виконувачкою обов’язків міністра агрополітики у 2019 році Ольгою Трофімцевою перспективи розвитку й поширення безпілотних технологій в українських господарствах. Пані Ольга зазначила, що саме дрони і є сучасним агро. Вони здатні вирішити ті виклики, які зараз стоять перед аграріями, а саме: забезпечення продовольчої безпеки в кліматично-адаптованому секторі з високим рівнем продуктивності й мінімальним впливом на довкілля.
Форум Elevator 2021 вкотре показав, що Україна йде в ногу з часом. Українські аграрії вже готові впроваджувати роботизовані інноваційні рішення XAG та DroneUA.
![](https://proagro.com.ua/wp-content/uploads/2021/06/xag-r150.jpg)