Головна Війна проти України На Миколаївщині розпочали розмінування сільгоспземель

На Миколаївщині розпочали розмінування сільгоспземель

В Миколаївській області розпочали пріоритетне розмінування земель  сільськогосподарського призначення, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Міністерства економіки України.

Зазначається, що наразі в регіон спрямовані значні сили зі складу інженерно-саперних підрозділів  ЗСУ, піротехнічних підрозділів ДСНС, залучені іноземні оператори. Так, лише від Міноборони в області працює 11 груп розмінування, з цього тижня до них долучаться ще 9 груп. Від ДСНС в регіоні працюють 7 груп.

Як зауважила перший віце-прем’єр – міністр економіки Юлія Свириденко, аналіз темпів робіт на Миколаївщині, потреб та питань, що виникають під час обстеження та очищення території, допоможе оптимізувати процес розмінування сільгоспземель і в інших областях.

 «Ми маємо зробити все можливе для вирішення в стислі терміни питань щодо організації планового гуманітарного розмінування. Йдеться про створення реєстру територій, які підлягають очищенню, інструментів комунікації та контролю. Будемо  залучати іноземних та вітчизняних операторів, щоб прискорити роботу з розмінування. Пріоритет – розмінування сільськогосподарських земель», – підкреслила чиновниця.

За попередніми оцінками, в 9 областях України (Дніпропетровська, Запорізька, Київська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська та Черкаська) потребують обстеження та, за необхідності, розмінування (гуманітарного розмінування) понад 470 854 га земель сільгосппризначення. Відтак, за результатами проведення нетехнічного чи технічного обстеження територія, що потребує гуманітарного розмінування, може суттєво скоротитися.

Як повідомлялося, ТОВ «СП «ПАЕК» попри постійні обстріли та мінну небезпеку розпочало посівну на деокупованій Снігурівщині у Миколаївській  області.

Перегляди: 4