Головна Новини Ринок України На Вінниччині прогнозують зменшення клину зернових і зернобобових

На Вінниччині прогнозують зменшення клину зернових і зернобобових

136

У Вінницькій області завершили сівбу ранніх ярих. На понад 10 тис. га збільшили площі ячменю у порівнянні з минулим роком, хоча до запланованих 70 тис. не дотягнули. Через погоду не було змоги вивести в поле техніку, а тим часом спливли оптимальні строки, тому сівбу припинили.

Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на «Голос України».

Розширити планують площі й інших культур. Зокрема, очікується, що на 11 тис. га зросте клин соняшника — до 299 тис. га; на 6 тис. га додадуть сої — цю культуру вирощуватимуть на 100 тис. га. Мають намір більше посіяти гороху, гречки, вівса та цукрових буряків.

«У такий спосіб аграрії частково компенсують недосіяні восени озимі пшеницю та ячмінь, площі яких скоротилися на 20 тис. га», – розповіла заступник начальника управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Валентина Кирилюк.

За її словами, на 30 тис. га зменшать ділянки під кукурудзу.

«Минулого року ми мали абсолютний рекорд з посівами кукурудзи. Вирощували цю культуру на 457 тис. га. На жаль, очікуваної врожайності не вдалося досягти. Не вистачило вологи. Цьогоріч кукурудзу посіють на 427 тис. га», – зазначила Кирилюк.

Загальна площа всіх сільськогосподарських культур, запевнили в агроуправлінні, не зміниться – становитиме 1 627 тис. га. Так само збережеться структура посівів. Найбільшу частку в ній становитимуть зернові та зернобобові – 53% від загальної площі; технічні культури – 32%, решта – це картопля, овочі, кормові.

«Таке співвідношення сільськогосподарських культур, що їх вирощують в області, залишається сталим і зберігається упродовж останніх років», – уточнила чиновниця.