Головна Зберігання На Волині елеватор забруднює селище кукурудзяним пилом

На Волині елеватор забруднює селище кукурудзяним пилом

На Волині жителі смт. Іваничі скаржаться на роботу елеватора ТОВ «П’ятидні». З їх слів, із підприємства на прилеглі вулиці селища поширюється пил із залишків кукурудзи, що забруднює довкілля.

На проміжках узбіччях доріг шар залишків кукурудзи сягає декількох сантиметрів. Люди скаржаться, що все це потрапляє в дихальні шляхи, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інтернет-видання «БУГ».

«Воно скрізь: у хаті, на городі, на подвір’ї та в легенях. Дитяча гірка вкрита цими відходами. Неможливо жити. Ми вже втомилися, не знаємо в кого просити допомоги», — розповіла одна з мешканок селища.

Селяни планують самостійно звертатись в екологічну інспекцію, оскільки скарги до управління територіальної громади успіхів не принесли.

 «Вже три роки так живемо. З вересня до грудня тут сушать кукурудзу, літом — ріпак і зерно. Цілий рік не маємо чим дихати. Після відкриття підприємства думали, що скоро з’являться фільтри та проблема зникне, але вже пройшло три роки, а сміття стало тільки більше. А нас годують обіцянками», — повідомили місцеві мешканці.

Директор підприємства Микола Павлюк запевнив, на елеваторі встановлені всі фільтри, які передбаченні технологічним процесом, вони працюють і на 90% затримують відходи. За його словами, лушпиння від кукурудзи – не хімічне і для людей не шкідливе. Каже, що підприємством дотримані всі екологічні норми.