Головна Новини Ринок України НАБУ завершило розслідування розтрати зерна на 3,2 млн. гривень в Держрезерві

НАБУ завершило розслідування розтрати зерна на 3,2 млн. гривень в Держрезерві

Національне антикорупційне бюро  і Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування за фактом можливої розтрати службовими особами Державного агентства резерву України зерна на суму понад 3,2 млн. грн. Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію прес-служби НАБУ.

Стороні захисту відкрили матеріали слідства перед складанням обвинувального акта. Серед підозрюваних:

  • керівник однієї з філій ДП «Охтирський комбінат хлібопродуктів» Державного агентства резерву України;
  • керівник виробничо-технічної лабораторії філії ДП «Охтирський комбінат хлібопродуктів» Державного агентства резерву України;
  • керівник елеватору філії ДП «Охтирський комбінат хлібопродуктів» Державного агентства резерву України.

Дії усіх осіб кваліфіковані за ч. 5 ст.191 КК України – «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».

Слідство встановило, що у листопаді 2020 року керівник філії за попередньою змовою з іншими працівниками незаконно і безоплатно відвантажили насіння соняшника, що перебувало на зберіганні в цій філії, іншим приватним структурам. Й у такий спосіб здійснили розтрату у понад 189 тонн насіння соняшнику вартістю 3,2 млн грн. Зерно вивезли за межі філії, однак, детективи  Національного бюро вжили невідкладних заходів аби запобігти його подальшому незаконному обігу й повернули до держпідприємства.  Невдовзі особам, ймовірно причетним до вчинення злочину, повідомили про підозру.

Крім зазначеного, детективи Національного бюро розслідують ще низку епізодів щодо зловживань на підприємствах, які входять до складу Держрезреву.

Перегляди: 4