Головна Економіка і аграрна політика Нардепи пропонують скасувати штрафи за невпровадження системи НАССР

Нардепи пропонують скасувати штрафи за невпровадження системи НАССР

У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт №5592 «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, ветеринарну медицину та благополуччя тварин».

Метою законопроєкту є необхідність послаблення адміністративно-господарських санкцій на період здійснення обмежувальних карантинних заходів встановлених Кабінетом міністрів України, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на Agravery.

На сайті ВРУ зазначається, що законопроєкт направлений на захист як малого, так і великого бізнесу, що провадить діяльність із метою чи без мети отримання прибутку, в управлінні яких перебувають потужності, на яких здійснюється первинне виробництво, реалізація та/або обіг харчових продуктів.

Так, законопроєктом передбачається внесення змін до статті 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, ветеринарну медицину та благополуччя тварин» в частині призупинення застосування штрафних санкцій до суб’єктів, які не впровадили на потужностях постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР).

«Реалізація законопроєкту дозволить тимчасово послабити адміністративні процедури для суб’єктів господарювання та забезпечить ефективні заходи нейтралізації негативних наслідків зниження економічної активності в Україні, що викликані поширенням коронавірусної інфекції COVID-19», — йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.