Головна Тваринництво Молоковиробництво Очікується подальше зростання цін на молочну сировину

Очікується подальше зростання цін на молочну сировину

В Україні прогнозують подальше зростання ціни молока-сировини у листопаді, яка може досягти до 12 грн./кг. Про це повідомляє «ПроАгро Груп». з посиланням на Спілку молочних підприємств України

В спілці зазначають, що з липня 2020 року, тобто вже 28 місяць поспіль, в країнах ЄС зростають ціни на молоко-сировину. У I півріччі поточного року, в середньому по країнах ЄС вони зросли на 20%, а у III кварталі ще на 10.5%. Зростання з початку року у жовтні складало 34%, а якщо порівняти жовтневі ціни 2022 з цінами жовтня минулого року, то за рік сировина стала на 43% дорожчою.

В Україні, на відміну від країн ЄС, у I півріччі ціни на молоко-сировину не зростали, а у березні-травні навіть знижувалися через проблеми з логістикою і збутом. З липня почалося збільшення ціни, яка у вересні сягнула довоєнної (січень-лютий) позначки 11,2 грн./кг, а у жовтні вже сягнула рівня 11,8 грн./кг.

Порівняння динаміки змін ціни молока-сировини в країнах ЄС та Україні дозволяє стверджувати, що ситуація минулого року та поточного кардинально відрізняється. Якщо торік ціна молока в Україні була вищою, ніж в деяких європейських країнах, то цього року, як на початку, так і у жовтні, сире молоко в Україні дешевше, ніж в середньому в ЄС, а також в окремих європейських країнах.

Перегляди: 3