Головна Економіка і аграрна політика Парламент прийняв закон про організації водокористувачів

Парламент прийняв закон про організації водокористувачів

Верховна Рада України прийняла закон «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель». За відповідний законопроєкт №5202-д у другому читанні та в цілому проголосували 279 народних депутатів, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформаційне управління Апарату ВР.

Закон визначає правовий статус організацій водокористувачів, порядок їх створення, діяльності та припинення, порядок та умови набуття ними прав на об’єкти інженерної інфраструктури міжгосподарських та внутрішньогосподарських меліоративних систем, особливості експлуатації меліоративних мереж організацій водокористувачів, права та обов’язки членів організацій водокористувачів.

Згідно із Законом, організація водокористувачів створюється для ефективного проведення гідротехнічної меліорації на земельних ділянках сільськогосподарського призначення, що включені до території обслуговування організації.

Законом встановлено, що «організація не має права здійснювати виробництво продукції, надавати послуги та виконувати роботи, не пов’язані із забезпеченням гідротехнічної меліорації, крім випадків виробництва та реалізації побічної продукції під час провадження основної діяльності організації, доходи від реалізації якої використовуються виключно для фінансування статутної діяльності організації».

Законом внесено зміни до законодавчих актів, які створять передумови для утримання водокористувачами меліоративної інфраструктури та залучення інвестицій в неї.