Головна Новини Ринок України Пізня весна позначилась нестачею тепла для росту та розвитку озимих культур

Пізня весна позначилась нестачею тепла для росту та розвитку озимих культур

184

Протягом останнього тижня квітня-місяця агрометеорологічні умови для росту та розвитку рослин озимих культур були не однозначними. Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Національної академії аграрних наук України.

«Пізня весна та недобір тепла призвели до того, що фазовий розвиток рослин, як озимих, так і ярих культур, відбувається на два тижні пізніше середньобагаторічних строків. Озимі культури у кінці квітня знаходяться у фазі «вихід у трубку». Понижений температурний фон у квітні та задовільні умови зволоження сприяли проникненню кореневої системи озимих культур у більш глибокі шари ґрунту, що дещо підвищить у подальшому їх стійкість до посухи. Збільшилась кущистість рослин, що обумовило дещо вищу густоту стебел, ніж у минулому році», – зазначили в НААНУ.

Враховуючи погодні умови, особливо перепади температури повітря, і з огляду на поширення грибкових захворювань у посівах науковці  необхідно використати фунгіциди проти листкових хвороб, які можна застосовувати вже за температури 5-8 0С тепла.