Головна Зберігання Погода наразі стримує розмноження гризунів на полях

Погода наразі стримує розмноження гризунів на полях

54
озимі поле

В господарствах триває фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових та ріпаку. Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби про фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин від 29 січня 2021 року, повідомляє «ПроАгро Груп».

Відбір монолітів озимих зернових культур у Івано-Франківській області для визначення життєздатності рослин та їх відрощування, в тому числі і за експрес-методами, встановив, що 93% рослин знаходяться в доброму стані, 7% в задовільному. Рослини перебувають у фазах 3-й листок – кущення. Рослини озимих культур мають добру регенераційну здатність при їх відрощуванні. Відсоток живих рослин становить 100%. Рослини озимого ріпаку – 89% знаходяться в доброму стані, 11% рослин ослаблені. Низькі температури повітря частково пошкодили надземну листкову масу ріпаку, проте точка росту залишилась живою.

Негативний вплив погодних умов (різкий перепад та стрімке підвищення у звітному тижні температури повітря від -20°С до +2-5°С, ущільнення снігового покриву, утворення крижаної кірки) в значній мірі позначилось на життєдіяльності та шкідливості мишоподібних гризунів, зокрема звичайної та гуртової полівок. Збільшення кількості популяції не відмічалось.  Наразі стримуючими факторами розвитку мишоподібних гризунів є періодичні відлиги, ожеледі та замерзання талої води на полях і в норах.

Водночас продовжується обстеження зерносховищ і складських приміщень на наявність комірних шкідників. Так, в 1 кг окремих партій насіннєвого та фуражного зерна в Рівненській, Тернопільській областях виявлено 2-3 екз. кліщів, комірних довгоносиків, борошняного хрущака, що вимагає його знезараження через фумігацію дозволеними препаратами для боротьби зі шкідниками запасів.

За даними фітопатологічної експертизи зерна альтернаріозом, бактеріозом, ринхоспоріозом, гельмінтоспоріозом, фузаріозом, плісенню, іншими збудниками хвороб уражено 0,4-7% (Полтавська Рівненська, Тернопільська обл.) насіння ярих пшениці, ячменю та вівса. Аскохітозом, фузаріозом, сірою плісенню (Тернопільська обл.) 0,8-1,9% насіння гречки та гороху. Це свідчить про потребу обов’язкового оздоровлення насіннєвого матеріалу ярих зернових та зернобобових культур через протруювання препаратами відповідного спектру фунгітоксичної дії та рівня захисної спроможності стосовно комплексу хвороб.