Головна Війна проти України Порт Миколаєва зможе експортувати зерно лише після звільнення Кінбурнської коси, – Кім

Порт Миколаєва зможе експортувати зерно лише після звільнення Кінбурнської коси, – Кім

Залучення Миколаївського порту до «зернової ініціативи» буде можливим лише після звільнення Кінбурнської коси. Про це заявив голова Миколаївської ОВА Віталій Кім в ефірі національного телемарафону, передає «ПроАгро Груп».

«Затримка за тим, що триває деокупація Херсонської області, а також Миколаївської – там, де Кінбурнська коса. Наші кораблі мають пропливати за кілометр від Кінбурнської коси, що небезпечно. Коли там не буде артилерія діставати, це буде дуже актуальним питанням. Ми готуємось», – сказав Кім.

Водночас американський Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що за  Кінбурнську косу українська армія веде бої в умовах інформаційної тиші. Коса розташована за 4 км. через протоку від Очакова, дозволяє контролювати вхід у Дніпро, Південний Буг, порти Миколаєва та Херсона.

Таким чином, звільнення Кінбурнської коси на Миколаївщини і відсунення ворога за межі, звідки він міг би обстрілювати вхід у Дніпро з артилерії, дозволить контролювати виходи до низки портів та організувати переправу на лівий берег Дніпра.

Як повідомлялося раніше,  зараз Україна докладає зусиль, щоби розширити її дію на Миколаївську область.

Перегляди: 5