Головна Новини Посівна кампанія в «Агротрейді» затягується через дощі

Посівна кампанія в «Агротрейді» затягується через дощі

Компанія «Агротрейд» розпочала посівну 2 квітня: в Сумській та Чернігівській областях з ярої колосової групи, а в Харківській — з гороху. З 10 квітня стартувала сівба соняшника й кукурудзи. Проте наразі погода вносить свої корективи –  через дощі строки посівної затягується щонайменше на 10 днів. Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію агровиробника.

Цьогоріч основними культурами зерновиробництва для компанії є кукурудза, соняшник, ріпак та пшениця. За словами директора агропромислового департаменту «Агротрейду» Олександра Овсяника, поточні умови кардинально відрізняються від минулого року: зима була сніжна та без критичних морозів, а ось весна — холодна. І хоча стан озимих наразі гарний, умови для сівби ярих культур незадовільні.

«Холодна весна буде викликом для роботи гербіцидів, фунгіцидів, адже при знижених температурах вони працюють слабше. І рослини будуть розвиватися не так швидко, як нам того хотілося б, тому ми не очікуємо ранніх сходів», — розповів Олександр Овсяник.

Загалом холдинг обробляє 70,5 тис. га землі в Чернігівській, Сумській, Полтавській та Харківській областях. Найбільше цього року компанія посіє пшениці. Під неї відведено 18,8 тис. гектар, трохи менше під кукурудзу — 17,6 тис. гектар. Соняшником засіють 11,2 тис. гектар, ріпаком — 5 тис. гектар, соєю — 4,6 тис. гектар. Новою культурою для компанії цього року стало сорго, ним буде засіяно 430 гектар в Харківській області. Ще на 2500 гектарах вирощуватимуть органічні культури, серед яких — кукурудза, соняшник, пшениця, гірчиця, горох, гречка.

Наразі погодні умови найбільш сприятливі в Харківській області, тут добігає кінця сівба соняшника і кукурудзи, та вже закінчені роботи на органічних ділянках. Складніше ситуація в Сумській та Чернігівській областях, де місцями ґрунт на полях настільки вологий, що техніка не може розпочати роботу.

«Тому орендуємо додаткові сівалки та культиватори, щоб, коли погода покращиться, наздогнати те, що втратили по строках. Загалом, умови не дуже вигідні для посівної, але будемо пристосовуватись. Благо, що минулий рік нас багатому навчив, тому ті технології, які добре себе зарекомендували, будемо використовувати і цього сезону», — зазначив Олександр Овсяник.