Головна Новини Ринок України Посіви озимих на Херсонщині потерпають від перепадів температур

Посіви озимих на Херсонщині потерпають від перепадів температур

Цьогорічна зима на Херсонщині видалася не тільки малосніжною, а ще й із різкими перепадами температур більш як у десять градусів Цельсію. І це не на користь рослинам – частина посівів озимини відчутно постраждала.

Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на «Голос України».

«Озиму пшеницю торік сіяли наприкінці вересня, ячмінь – у середині та наприкінці жовтня. Але дощів не було, тож зерно просто лежало в сухій землі, а вегетація почалася із кількатижневим запізненням порівняно зі звичними строками. Відтак сходи до настання серйозних холодів встигли хіба що по три листки викинути та й ячмінь лише на початковій стадії кущування. Тож морози до мінус 12, а на півночі – до мінус 19, ще й без захисту снігового покрову, не могли не зашкодити. Моніторинг показує, що подекуди на полях озимий ячмінь змінив колір із зеленого на рудуватий, а 60% його посівів перебувають у слабкому та розрідженому стані, і лише до 5% – у доброму. З озимою пшеницею справи помітно кращі: слабкими та розрідженими є сходи на 22-25% поля, а на 61-63% площ їх стан задовільний», – зазначив завідувач відділу рослинництва та неполивного землеробства Інституту зрошуваного землеробства НААН України, доктор сільськогосподарських наук Сергій Заєць.

Температурна «гойдалка» в сезон холодів на Херсонщині взагалі стала прикметою останніх десятиліть: відлига може змінювати морози по два-три рази на місяць, чи ще частіше. Та найдошкульніша проблема для аграріїв – це малосніжні зими. Без снігової «ковдри» рослини вразливіші для дії низьких температур та й вологи через це у продуктивному шарі ґрунту меншає. Тож селянам залишається просто чекати, якими будуть наступні місяці: що триваліші морози без снігу, то швидше «тануть» надії на гарний урожай озимих влітку.