Головна Економіка і аграрна політика Президент підписав два закони для боротьби з експортом «чорного зерна»

Президент підписав два закони для боротьби з експортом «чорного зерна»

Президент Володимир Зеленський підписав два закони про внесення змін до Податкового та Митного кодексу для боротьби з експортом «чорного зерна» та неповерненням валютної виручки.

Парламент ухвалив ці законопроєкти у другому читанні 9 травня, передає «ПроАгро Груп».

Законопроєктом №10168-2 пропонується скасувати режим експортного забезпечення для експорту низки агропромислових товарів. Натомість встановлюється заборона за вказаними операціями «зарахування зустрічних вимог; використання рахунків резидентів, відкритих за кордоном, для отримання грошових коштів від нерезидентів; використання інших форм грошових розрахунків з нерезидентом, що не передбачають рух коштів з-за кордону на рахунки резидентів в Україні».

Також пропонується уточнити вимоги до реквізитів податкової накладної та особливості реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, поданих для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Метою проєкту, як зазначається у пояснювальній записці до нього, є «мінімізація поширених схем ухилення від оподаткування під час здійснення платниками операцій з вивезення за межі митної території України окремої сільськогосподарської продукції (зернових та олійних культур)».

Водночас законопроєкт №10169 зобов’язує експортерів вносити інформацію про реквізити відповідної податкової накладної до митної декларації, а також надає повноваження Мінагрополітики встановлювати мінімальні експортні ціни на зерно та олію.

За оцінкою Бюро економічної безпеки (БЕБ), у січні-вересні 2023 року ризикові підприємства експортували зернові невідомого походження на 133,9 млрд грн, що становить понад 20% від загальної кількості.

Перегляди: 347