Головна Економіка і аграрна політика Промислове сільгоспвиробництво на Львівщині у 2021 році зросло на 10,1%

Промислове сільгоспвиробництво на Львівщині у 2021 році зросло на 10,1%

За попередніми  даними Головного управління статистики у Львівській області сільськогосподарське виробництво регіону за 2021 рік збільшилось на 5,6%. Основне зростання на рівні 10,1%  зафіксовано у  комерційному сегменті, у  господарствах населення обсяг виробленої продукції збільшився лише на 1,2%.

Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА у Facebook.

«Збільшення виробництва в комерційному сегменті є однією з основних ознак  розвитку аграрного сектору регіону.  Існуючі  підприємства нарощують виробничі потужності, крім того,  відбувається розвиток  особистих селянських господарств та їх трансформація у сімейні ферми.   Все це дозволяє Львівщині  мінімізувати ризики дефіциту основних продуктів харчування та зберігати продовольчу безпеку», – розповіла  директорка департаменту Тетяна Гетьман.

У 2021 році в порівнянні з попереднім роком  виробництво продукції рослинництва збільшилось на 6%, продукції тваринництва – на 4,6%.  У сегменті тваринництва   збільшення обсягів виробництва відбулось внаслідок зростання виробництва м’яса, в живій масі  сільськогосподарських тварин, реалізованих на забій, цей показник збільшився на 10,4%. Також на 3,3% збільшилось виробництво яєць, одержаних від птиці свійської. Натомість на 8,3% скоротився валовий надій  молока.

У господарствах усіх категорій у порівнянні з попереднім роком  збільшилась кількість свиней на 18,6%, птиці свійської – на 10,9%,  але зменшилась кількість великої рогатої худоби на 12,3%. Кількість великої рогатої худоби на 1 січня 2022 року становила 126,6 тис. голів (у тому числі корів – 76 тис. голів), свиней – 430 тис. голів, птиці свійської – 11,4 млн. голів.