Головна Війна проти України Рашисти розграбували в Каховці завод компанії «Чумак»  

Рашисти розграбували в Каховці завод компанії «Чумак»  

Російські окупанти так і не змогли відновити роботу захоплених ними підприємств Херсонської області – каховських ПрАТ «Чумак» і місцевої філії ТОВ «АТ «Каргілл», олешківського ТОВ «Дунапак Таврія» та ново ТОВ «Каховка Протеїн Агро».

Їх окупанти встигли передати в «тимчасове управління» підконтрольних росії фірм, але те, що на них відбувається зараз, співробітники підприємств називають тотальним розграбуванням і знищенням. Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на публікацію Цента журналістських розслідувань.

Зокрема, в розташованому в Каховці ПрАТ «Чумак» окупанти вкрали весь транспорт, обладнання, а також усі запаси готової продукції – їх тут було за орієнтовними підрахунками, щонайменше на 36 млн. грн. Також російські загарбники розікрали всі залишки готівки, вирученої за продаж раніше виготовленої продукції.

.«Ще в вересні-жовтні окупанти обіцяли запустити виробництво, навіть оголошували набір працівників. Однак їм так і не вдалося відновити роботу підприємства, яке значною мірою розраховане на імпортну сировину і яким можуть управляти лише спеціально навчені люди. Тому росіяни вирішили просто розграбувати «Чумак» і зараз, вочевидь, готуються до його остаточного знищення», – розповіли мешканці Каховки.

На початку жовтня ПрАТ «Чумак» окупанти передали в «тимчасове управління» створеному 13 липня 2022 року ООО «Олива Групп» (м. Сімферополь, вул. Глинки, 61А, офіс 65, код 1229100009115). Як вказано в російських реєстрах, це підприємство займається переробкою і консервуванням м’яса.

Подібним новоствореним компаніям загарбники передали й інші підприємства Херсонщини. Відповідальним за їхнє розграбування вони призначили «заступника голови» окупаційної адміністрації Херсонщини «з майнових, торговельних відносин і промислової політики», колаборанта Ігоря Семенчева-молодшого.

Розграбували окупанти і розташоване в Олешках ТОВ «Дунапак Таврія», яке займалося виготовленням екологічно чистої упаковки. Оскільки це підприємство працювало виключно з імпортної сировини, росіянам так і не вдалось запустити обладнання. За словами співробітників, загарбники частину майна вкрали, а частину – знищили. Приміром, вони не змогли зняти великий монітор в одному з кабінетів, тож просто розтрощили його.

Раніше у Новій Каховці російські загарбники розграбували цех збереження спиртів ПрАТ «Дім марочних коньяків «Таврія». В магазинах міста порожньо, продуктів в них майже нема.

Перегляди: 5