Головна Агрохімія Ріпакові, горохові та зернові жнива в агросезоні – 2024

Ріпакові, горохові та зернові жнива в агросезоні – 2024

На Півдні України стартувала збиральна кампанія. Зважаючи на гідротермічні особливості червня, фахівці компанії Ukravit наголошують на важливості проведення десикації та рекомендують ефективні рішення.

«Затяжні зливові дощі останнього періоду дещо порушили плани аграріїв щодо жнив ріпаку озимого, гороху зимуючого, невдовзі – й зернових колосових, – зазначає керівник департаменту агротехнологій компанії Олександр Мигловець. – Якщо до цього окремі регіони мали надію заощадити на десикації, то сьогодні це під питанням.Опади, що періодично випадають практично по всій країні, створили сприятливі передумови для поширення низки небезпечних хвороб та забур’яненості в посівах і загрожують посунути заплановані строки жнив. Не варто й забувати, що,наприклад,ріпак – багатоярусна культура, а отже, достигає нерівномірно, що додає ще один аргумент на користь десикації. Тому, щоб прискорити достигання цієї та інших культур, локалізувати наявні в посівах хвороби, проконтролювати бур’яни, знизити засміченість врожаю та зменшити технологічні втрати при збиранні, рекомендовано не нехтувати цим технологічним прийомом».

Незалежно від того, чи будете ви проводити десикацію наземним методом, чи віддасте перевагу мультикоптерам (там, де це можливо), оптимальним рішенням в умовах агросезону – 2024 стане розробка Ukravit Десикант Ейр (дикват іон, 200 г/л). Це перший в Україні препарат, що має офіційну реєстрацію на проведення десикації мультикоптерами, проте одночасно також може застосовуватись наземним методом. За рахунок дикват іону він містить підвищену концентрацію діючої речовини, тож забезпечує швидшу дію та вищу ефективність обробки.

Десикант Ейр діє на рослини через листя, викликаючи відхилення електрона у фоносинтетичній електрон-транспортній системі від свого звичайного шляху, акцептуючи його від фотосинтетичної пігментної системи. Відновлена речовина реокислюється молекулярним киснем, в результаті чого утворюється високореактивний супероксид-аніон, який володіє сильними фототоксичними властивостями. Він викликає пошкодження клітинних мембран, що призводить до вивільнення внутрішніх елементів клітинних органел і їх повної деструкції і спричиняє повне висихання.

Препарат пришвидшує дозрівання ріпаку на низки інших культур, знижує вологість зерна, поліпшує його якість, знищує бур’яни в посівах і призупиняє розвиток хвороб. А за рахунок спеціально розробленої для мультикоптерів формуляції ризик знесення робочого розчину на сусідні культури є мінімальним. Для поліпшення покриття рослин робочим розчином Олександр радить додавати при обробці ад’ювант Інгрес (50-100 мл на кожні 100 л води).

Перегляди: 4