Головна Рослинництво Зернові ТСК розслідуватиме «чорний» експорт зерна

ТСК розслідуватиме «чорний» експорт зерна

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради буде розслідувати вивезення «чорного» зерна, яке проходить «зерновим коридором». За попередніми підрахунками через ці схеми держбюджет втрачає 5 млрд. гривень на рік.

Про це розповів голова податкового комітету парламенту Данило Гетманцев, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на Latifundist.com.

«У нас скоро буде готовий висновок щодо вивозу «чорного» зерна, 5 млрд. гривень на рік збитків бюджету. Не така велика сума, як в «ігорці», але там високий ступінь цинізму: це ж морський коридор, що дався нам кров’ю, а вони не сплачують податки в країні і не повертають валютну виручку», – зазначив Гетманцев.

За його словами, ухилення від сплати податків при експорті зерна відбувається попри кримінальне провадження та масштабні обшуки на Одеській митниці.

«Бюро економічної безпеки порушило кримінальну справу, були обшуки, а вони сьогодні – от прямо зараз – продовжують вивозити «чорне» зерно. І митники знають, що ми про це знаємо, вони знають, що про це знають Податкова і БЕБ, і вони все одно продовжують», – додав Гетманцев.

Як повідомлялося, на початку січня 2023 року було викрито злочинне угруповання, яке впродовж 6 місяців викрадало українське зерно під час експорту через Ізмаїльський МТП.

Перегляди: 9