Головна Війна проти України Тваринницька галузь адаптується до роботи в умовах війни, – Олександр Гайду

Тваринницька галузь адаптується до роботи в умовах війни, – Олександр Гайду

Тваринницькій галузі необхідно змінитися, аби вижити та розвиватися в умовах війни. Таку думку висловив голова Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду, звертаючись до учасників Українського тваринницького саміту 2022, організатором якого виступила компанія «ПроАгро Груп» разом з провідними національними об’єднаннями тваринників і птахівників.

Війна досить болісно вдарила по галузі, зазначив Гайду. Зруйновано понад 200 тваринницьких ферм. Орієнтовні збитки складають близько 2 мільярдів гривень, пише Agravery.com.

«Впевнений, що війна – це не лише втрати і випробування, але й додаткові можливості. Наприклад, через надлишок зерна дешевшають корми. І наші фермери та виробники вже цей фактор використовують для відновлення галузі», – наголосив Олександр Гайду.

 За словами очільника профільного комітету, законодавці вже активно працюють над підтримкою галузі. Зокрема, були спрощені митні процедури для вантажів з живими тваринами, вдосконалюються програми держпідтримки. Також зареєстровано законопроект, який вдосконалює законодавство про харчові продукти, корми та ветмедицину, триває робота над змінами експортного мита при вивезенні великої рогатої худоби.

«Не здаємося, змінюємося, працюємо, аби обов’язково вижити, відновитися та стати ще сильнішими!», – закликав Олександр Гайду.

Перегляди: 5