Головна Економіка і аграрна політика У 2021 році Україна збільшила обсяги зовнішньої торгівлі продукцією АПК

У 2021 році Україна збільшила обсяги зовнішньої торгівлі продукцією АПК

За результатами 2021 року сільське господарство дало найвищий відсоток до ВВП серед усіх галузей економіки – більше 10 %. На агропродовольчу продукцію також припадає найбільший відсоток у загальному експорті України –  близько 41 % за рік, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Міністерства аграрної політики та продовольства.

«Ми дедалі впевненіше претендуємо на статус одного з найбільших гарантів світової продовольчої безпеки», – зазначив міністр Роман Лещенко.

Він зауважив, що сільське господарство показало найвищий приріст виробництва у 2021 році – 14,4%.  За підсумками року на сільгосппідприємствах виробництво збільшилося на 19,2%.

Він підкреслив, що 20 років тому Україна «годувала» 40 млн. людей у світі. Сьогодні ж внесок України еквівалентний харчуванню близько 400 млн. людей, не рахуючи власне населення.

За офіційними даними Держмитслужби, зовнішньоторговельний обіг сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів (товарні групи 1–24 УКТЗЕД) за підсумками 2021 року збільшився на 24% у порівнянні з 2020 роком та досяг понад $35,4 млрд., або 25,1% усього зовнішньоторговельного обігу товарами України.

При цьому експортовано продукції аграрного сектору на суму $27,7 млрд. (або 40,7% від загального експорту товарів з України), що на 25% більше, ніж у 2020 році.

Найвагомішими частинами експорту продовольчих товарів та с/г продукції у 2021 році залишились зернові культури, олія, насіння олійних культур та макухи, тверді відходи від вилучення рослинних жирів і олій.

Основними країнами, до яких постачалась українська агропродовольча продукція, були: Китай, питома вага якого становила 15,5% у структурі експорту сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів, Індія – 7,1%, Нідерланди – 6,4%, Єгипет – 5,8%, Туреччина – 5,3%.

Імпорт сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів за вказаний період збільшився на 19% до 2020 року і становив $7,7 млрд. (або 10,6% від загального імпорту товарів в Україну). Найбільшу частку у структурі імпорту сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів становили: риба, ракоподібні та молюски; їстівні плоди та горіхи; алкогольні та безалкогольні напої; тютюн і промислові замінники тютюну.

У структурі імпорту сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів найбільшу питому вагу посідали: Польща – 10,3%, Італія – 7,2%, Німеччина – 6,8%, Туреччина – 6,5%, Індонезія – 4,2%.