Головна Ринок України Експорт/імпорт У 2024/25 МР експорт українського зерна й олійних становитиме понад 60 млн....

У 2024/25 МР експорт українського зерна й олійних становитиме понад 60 млн. тонн

У наступному маркетинговому році (з липня 2024 року) Україна може експортувати понад 60 млн. тонн зернових та олійних культур і продуктів їх переробки. Ці цифри залишають Україну серед світових лідерів аграрного експорту. 

На цьому наголосив в. о. міністра агрополітики Тарас Висоцький, повідомляє «ПроАгро Груп»  з посиланням на  інформацію міністерства.  

«Після двох років повномасштабної війни Україні вдалося вирівняти ринковий баланс виробництва та експорту основних агрокультур. Це стало можливим завдяки стійкості аграрних виробників та розвитку логістики. Нинішній маркетинговий 2023/24 рік Україна завершує з кінцевими залишками сільгосппродукції на середньостатистичному рівні , як було до 2022 року. У наступному маркетинговому році агроекспорт становитиме понад 60 млн. тонн, і це свідчить, про те що Україна залишається гарантом світової продовольчої безпеки», – підкреслив Тарас Висоцький.

Прогнозується, що з нового врожаю виробництво зернових культур  складе майже 56 млн. тонн, з них пшениці – 21 млн. тонн,  ячменю – близько 5 млн. тонн, кукурудзи – 28,5 млн. тонн. Загальний експорт зернових прогнозується на рівні 43 млн. тонн, зокрема, пшениці – 15 млн. тонн,  ячменю –  2,5 млн. тонн,  кукурудзи – близько 25 млн. тонн.

Виробництво олійних культур за прогнозами досягне 22 млн. тонн. Зокрема, ріпаку очікується  4 млн. тонн, соняшнику – близько 13 млн. тонн. Врожай сої прогнозується на рівні 5 млн. тонн – і це буде рекордний показник в історії України! Експорт олійних та продуктів їх переробки очікується понад 17 млн. тонн.

Перегляди: 210