Головна Новини Ринок України У травні свинина в роздріб подорожчала через шашлики

У травні свинина в роздріб подорожчала через шашлики

Ціни на свинину в національних торгових мережах у травні були вищими ніж місяцем раніше. Про це повідомили в аналітичному відділі Асоціації «Свинарі України» за результатами щомісячного моніторингу цін, передає «ПроАгро Груп».

Минулого місяця динаміка цін закупівлі свинини та кінцевої її реалізації розсинхронізувалася, відзначають аналітики АСУ: якщо живець у травні був на 4,9% дешевший, ніж у квітні, то охолоджені свинячі напівфабрикати, навпаки, подорожчали на 2,5%. При цьому найпомітніше підвищилися ціни на популярні у сезон пікніків свинячі ошийок та стегно — плюс 5,8% та 5,3% до середньої ціни у попередньому місяці. Проте інші частини також додали у ціні: корейка, вирізка та грудинка подорожчали на 2–2,6%.

«Цінова динаміка на ринку свинини у травні продемонструвала, що залежність роздрібних цін від внутрішніх котирувань на живець свиней забійних кондицій не безпосередня, адже споживчі ціни залежать від низки інших чинників на кожному з етапів виробничо-збутового ланцюга. Втім, активність покупців впливає на ціну свиногосподарств, що й спостерігали на тлі послаблення торгівлі після великодніх свят», – прокоментували в галузевому об’єднанні.

На відміну від свинини, курятина у травні дещо подешевшала. Середня ціна на охолоджені курячі напівфабрикати минулого місяця була на 0,7% чи майже на 1 грн/кг нижчою ніж у квітні. Попри різноспрямовану зміну середніх цін, аналітики АСУ констатують, що у наприкінці весни їх динаміка була більш узгодженою та позитивно впливала на споживання свинини.

Перегляди: 226