Головна Економіка і аграрна політика У ВР зареєстровано законопроєкт щодо удосконалення страхування агропродукції

У ВР зареєстровано законопроєкт щодо удосконалення страхування агропродукції

 У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт №5104 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо удосконалення правового регулювання страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою». Про це свідчать дані офіційного сайту ВРУ, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на Agravery.

«Метою законопроєкту є визначення механізму надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам для страхування сільськогосподарської продукції», — йдеться в документі.

Так, проєктом закону запроваджується державна підтримка сільськогосподарських товаровиробників в частині страхування сільськогосподарської продукції.

«Проєктом закону пропонується внести зміни до Податкового кодексу України в частині збільшення ставки податку на дохід за договорами страхування сільськогосподарської продукції на 0,5 відсоткових пункти з метою у подальшому спрямування цих коштів на підтримку страхування сільськогосподарської продукції», — вказано у пояснювальній записці.

Також проєктом закону вносяться зміни до Закону України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою», якими визначаються:

  • механізм надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам для страхування сільськогосподарської продукції;
  • учасники ринку страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою, вимоги до них, їх права та обов’язки;
  • об’єкти страхування, страхові продукти, страхові ризики, страхові випадки, вимоги до договорів страхування з державною підтримкою;
  • інформаційне забезпечення страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою.

Крім того, проєктом закону вносяться зміни до Закону України «Про страхування» в частині скасування положення щодо страхування сільськогосподарської продукції через аграрний страховий пул, а також уточнення повноважень уповноваженого органу, що здійснює державний нагляд за страховою діяльністю.