Головна Економіка і аграрна політика Україна достроково оновила рекорд аграрного експорту

Україна достроково оновила рекорд аграрного експорту

Згідно з актуальними даними Державної митної служби України, за 11 місяців 2021 року Україна експортувала агропродовольчої продукції на $24,4 млрд., перевищивши найбільший за часів незалежності нашої держави показник за весь 2020 рік у $ 22,2 млрд. В результаті, Україна вчетверте поспіль оновила рекорд аграрного експорту, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію ННЦ «Інститут  аграрної економіки».

За словами заступник директора наукової установи, академіка НААН Миколи Пугачова, заздалегідь оновлено рекорд зовнішніх поставок вітчизняними компаніями плодово-ягідної продукції, експорт якої у січні-листопаді 2021 року сягнув $329 млн. Вирішальним чинником стало збільшення вартості продажів заморожених фруктів і ягід до $205 млн. при тому,  що кількісний показник їх експорту також сягнув найвищої в історії позначки – майже 73 тис. тонн.

Рекордних обсягів сягнув і продаж на закордонних ринках українських макаронних виробів, який за 11 місяців поточного року становив 35 тис. тонн.

За прогнозними розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, дуже високою є ймовірність досягти за підсумками 2021 року історично максимального для України обсягу експорту м’яса птиці.

«До завершення поточного року зазначені показники ще збільшаться. Але вже зараз можна стверджувати, що такі позитивні результати досягнуті завдяки триваючій тенденції зростання світових цін на всі види продовольства, а також успіхам вітчизняних експортерів у сегментах, де вдалося цілком використати існуючу кон’юнктуру, задовольняючи потреби споживачів», – підсумував Микола Пугачов.