Головна Рослинництво Зернові Україна експортувала «зерновим коридором» майже 10 млн. тонн агропродукції

Україна експортувала «зерновим коридором» майже 10 млн. тонн агропродукції

«Зернова угода» діє попри вихід з неї росії. Так, за два дні гуманітарним коридором в обидва напрямки пройшли 17 суден, з них 2 – до українських портів під завантаження, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на допис Міністерства інфраструктури України у Facebook.

Зокрема, сьогодні з портів «Чорноморськ» та «Південний» вийшли ще 3 судна з 85 тис. тонн агропродукції для країн Африки та Європи. Серед них балкер BOMUSTAFA O з 22,8 тис. тонн пшениці для Лівії та NIMET TORLAK з 12,6 тис. тонн шроту для Марокко.

Своєю чергою українські порти прийняли два танкери під завантаження олією для Йорданії та Румунії.

Завдяки тому, що ООН та Туреччина збільшили кількість інспекційних груп до 10, Спільний координаційний центр (СКЦ) 31 жовтня перевірив 46 суден з 1,7 млн. тонн української агропродукції, які вже вирушили до портів призначення. Черга із суден в Босфорі, які очікують на інспекцію, скоротилася до 147 суден як на вихід, так і на вхід.

Загалом 3 місяці реалізації «Зернової ініціативи» 422 судна експортували майже 10 млн. тонн агропродукціі.  Цей обсяг міг би бути на 30-40% більше, якби рф не блокувала проведення інспекцій в Босфорі.

Перегляди: 3