Головна Економіка і аграрна політика Україна повністю забезпечена продовольчим зерном

Україна повністю забезпечена продовольчим зерном

Цього року Україна отримала рекордний врожай – лише ранніх зернових зібрано 46 млн. тонн. Вперше в історії зібрано 33 млн. тонн пшениці, що на 26% більше, ніж минулого року, та перевищило попередні прогнози Мінагрополітики, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію міністерства.

Внутрішня потреба споживання складає 7,5 млн. тонн, з яких близько 5 млн. тонн якісної пшениці. За умови формування оптимальних перехідних запасів можливості експорту оцінюються у розмірі 25,3 млн. тонн.

Для забезпечення продовольчої безпеки, уникнення застосування експортних обмежень, забезпечення прогнозованого режиму експорту зерна та стабілізації ринку зерна в Україні 5 липня 2021 року було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством аграрної політики та продовольства України і учасниками зернового ринку у 2021/22 маркетинговому році.

У доповнення до Меморандуму з учасниками зернового ринку 19 жовтня 2021 року було підписано Додаток 1 до Меморандуму, в якому визначені граничні обсяги експорту пшениці на рівні 25,3 млн. тонн.

«Посиленого експорту пшениці немає – це міф. У рамках Меморандуму ми закріпили спільну стратегію щодо забезпечення прогнозованого режиму експорту зерна, який  гарантує продовольчу безпеку держави. Він довів свою ефективність у попередні роки, адже дає прогнозованість дій всім учасникам аграрного ринку,  постійний моніторинг ринку забезпечує прогнозованість експорту зернових та стабільність ринку всередині країни», – зазначив заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький.

Нагадаємо, керівники ГО «Борошномели України», Всеукраїнської асоціації пекарів та об’єднання «Укрхлібпром» відкликали свої підписи під меморандумом на 2021/22 МР через незгоду з невизначенням граничного обсягу експорту продовольчої пшениці і загрозу виникнення на внутрішньому ринку дефіциту якісного зерна у другій половину маркетингового року.

Перегляди: 2