Головна Економіка і аграрна політика Україна та КНР поглиблюватимуть співпрацю в галузі сільського господарства

Україна та КНР поглиблюватимуть співпрацю в галузі сільського господарства

Відбулося чергове засідання підкомісії з питань співробітництва у галузі сільського господарства Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки. Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Міністерства економіки України.

«Китай є найважливішим стратегічним партнером України в Азії, з яким ми системно розвиваємо співпрацю в аграрній сфері. Зокрема, 4 місяці 2021 року демонструють рекордні обсяги торгівлі продукцією АПК з Китаєм. Товарообіг аграрною продукцією за цей період збільшився на 33,4% до $5,7 млрд. у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року. Ми зацікавлені у подальшому нарощенні торгівлі та диверсифікації продукції, яку Україна експортує до Китаю», – зазначив на засіданні голова української делегації, заступник міністра економіки Тарас Качка.

Також він наголосив, що крім торговельного, Україна має великий науковий потенціал, розвинуту інфраструктуру, вигідне географічне положення на перетині основних транспортних шляхів між Європою та Азією, що робить Україну привабливою для інвестування та поглиблення співпраці в аграрній галузі.

Серед іншого, українська сторона поінформувала про заходи, які здійснюються урядом України в рамках відкриття ринку землі, що є одним з пріоритетів держави, покликаного надати імпульс розвитку економіки, фермерства і аграрного комплексу країни.

Сторони обговорили питання співробітництва у сфері рибного господарства, інвестиційної і науково-технічної співпраці у сфері сільського господарства. Також було обговорено розвиток інвестиційного співробітництва в агропромисловому комплексі під егідою реалізації двосторонньої програми співпраці з розвитку «Економічного поясу Шовкового шляху».