Головна Новини Ринок України Україна та Велика Британія скасували ввізні мита й торгові квоти

Україна та Велика Британія скасували ввізні мита й торгові квоти

Україна та Велика Британія юридично закріпили скасування ввізних мит і тарифних квот в двосторонній торгівлі, підписавши відповідну угоду. Вона діятиме 12 місяців, але за домовленістю сторін може бути продовжена, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Мінекономики.

Зазначається, що торгові відносини України та Британії мають тривалу та успішну історію. В 2021 році товарообіг між Україною та Великою Британією зріс майже на 57% і склав $2,2 млрд. Причому, особливо активізувався експорт (+ 62%), який досяг обсягу в понад $1 млрд.

Завдяки скасуванню ввізних мит і тарифних квот в український бізнес в перспективі матиме змогу збільшити експорт товарів з високою доданою вартістю. Йдеться, в першу чергу, про борошно, зерно, молочну продукцію, м’ясо птиці та напівфабрикати, томатну пасту, мед, кукурудзу, пшеницю, соки, гриби, цукор тощо. Саме ці товари Україна традиційно експортує до Великої Британії.

Нагадаємо, що Європейський Союз нещодавно також оголосив про намір скасувати стягнення усіх імпортних мит на українські товари.