Головна Економіка і аграрна політика Україна впровадила близько 80% норм ЄС щодо безпеки продуктів

Україна впровадила близько 80% норм ЄС щодо безпеки продуктів

Виконавчий віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс позитивно оцінив зусилля України на шляху до підписання Угоди АСАА з Євросоюзом (так званого промислового безвізу) та звернув увагу на обсяг впровадження стандартів ЄС для харчових продуктів в Україні.

Про це він заявив на Міжнародній конференції з питань реформ в Україні, яка проходить у Вільнюсі (Литва), повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на «Укрінформ».

«Ми досягаємо гарного прогресу щодо оцінювання готовності України до обговорення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції… В Україні це відомо як «промисловий безвіз», ми це звемо ACAA», – сказав представник ЄК.

Він зауважив, що ця угода значно полегшить доступ українських продуктів до ринку ЄС., і Україна «вже доклала багатьох зусиль для відповідності європейським стандартам і положенням». Також віце-президент Єврокомісії зазначив, що Україна перебуває на шляху до приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту.

«Щойно це буде зроблено, ця полегшена процедура і менший час очікування на митниці допоможе безпосередньо компаніям та клієнтам як у ЄС, так і в Україні», – акцентував Домбровскіс.

Посадовець також звернув увагу, що Україна впровадила близько 80% законодавства ЄС про безпечність харчових продуктів і 45% законодавства щодо тварин, у сфері охорони здоров’я та добробуту.

«Це дуже добрі новини, і це відкриває шлях до прогресу в аграрній сфері», – наголосив віце-президент ЄК.