Головна Логістика Україна зможе транспортувати трубопроводом до Гданська до 2 млн. тонн олії на...

Україна зможе транспортувати трубопроводом до Гданська до 2 млн. тонн олії на рік

600 км. довжиною та потужністю в 2 млн. тонн на рік – попередні технічні характеристики українсько-польського проекту з будівництва трубопроводу для транспортування рослинної олії. Про деталі підписаного на днях меморандуму із Польщею щодо реалізації цього проекту розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію міністерства.

Він наголосив, що Україні потрібно створювати альтернативні потужні логістичні маршрути експорту. Оскільки в нас переробляється багато олійних культур то трубопровід є одним із таких варіантів.

«Ми займалися цим питанням кілька місяців – проводили експертизу, радилися з бізнесом. Польська сторона позитивно сприйняла цю пропозицію. Будівництво займатиме менше часу, ніж погодження всіх документів. Трубопровід матиме кількасот кілометрів і по цій дистанції треба врахувати інтереси дуже багатьох громад, людей. Нас це хвилює більше, ніж саме будівництво», – сказав Микола Сольський.

Як зауважив міністр, технічні характеристики дуже попередні: довжина – 600 км, потужність – до 2 млн тонн олії на рік. Трубопровід мав би пролягати з району Ягодина (Волинська область) до польського Гданська.

Як повідомлялося, Мінагрополітики та Мінінфраструктури України разом з Міністерством сільського господарства та розвитку села й Мінінфраструктури Республіки Польща уклали чотиристоронній Меморандум щодо проєкту з будівництва транскордонного трубопроводу, яким транспортуватиметься українська рослинна олія до порту міста Гданськ.

Перегляди: 3