Головна Економіка і аграрна політика Українські молочники ініціюють заборону імпорту з Білорусі

Українські молочники ініціюють заборону імпорту з Білорусі

Українські молочні компанії мають намір ініціювати заборону на імпорт молока і молочних продуктів з Білорусі, яка ще у 2016 році ввела ембарго на ввезення молочної продукції з України.

Про це на прес-конференції повідомив голова ради директорів Союзу молочних підприємств України Вадим Чагаровський, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на УНІАН.

«Готуємо заяву про захист від білоруської молочної продукції. У 2015 році Білорусь підтримала ембарго Росії, введене на українську молочну продукцію. І з 1 січня 2016 року жодного кілограма молочної продукції з України на митну територію Білорусі не надійшло. Разом з цим, для експорту в Україну Білорусь відкрила 14 молочних підприємств», – сказав Чагаровський.

Він зазначив, що представники молочної галузі вважають за необхідне вжити заходів для захисту українського ринку від недружніх і дискримінаційних дій інших держав.

Також Чагаровський додав, що Міністерство економіки відмовилося проводити антидемпінгове розслідування щодо масового імпорту молока в Україну.

«У лютому 14 молочних компаній подали заяву про спеціальне розслідування щодо захисту від зростаючого імпорту. На жаль, Мінекономіки відмовило нам у розслідуванні. Ми готуємо повторну заяву, яку подамо найближчим часом», – повідомив він.

Україна за підсумками 2020 року подвоїла імпорт молочних продуктів – на суму до $304,2 млн., при цьому скоротила експорт власної продукції на 17,3% – до $226,6 млн.